BLOCK 1 (6/26/2017-7/25/2017) Medicine Inpatient Schedule
Attending Resident Pager Intern Pager
GENERAL INTERNAL MEDICINE
UCMC Gens A  Patricia Kurtz

(6/26-7/9)

  Julie Neborak/  Anesth: Vivian Choi/
188-GENS  Amber Pincavage

(7/10-7/23)

  /Kirk Cahill /Anesth:  Spencer Shepherd
  Jennifer Cooperrider
 
  B  Rita Rossi

(6/26-7/9)

Allison Thoburn Benjamin McDonald/
   Kamala Cotts

(710-7/23)

/Maria Maldonado
 
  Athalia Pyzer/
  /Kevin Rogacki
 
Sub-I
  C  Irsk Anderson

6/26-7/9)

 Tom Wagner/ Edward Chen/
   George Weyer

(7/10-7/23)

/Noura Choudhury /Matt Odenwald
 
  Jordan Standlee
  D Jeanne Farnan

(6/26-7/9)

 Adam Vohra Bennett Waxse/
  Madhu Yarlagadda

(7/10-7/23)

/Donald Goens
 
  Dayfloat A&C  Claire Shappell/
  /Caitlyn Plonka
 
  Dayfloat B&D Sherin Rouhani/
  /Chris Fernandes
 
Transitions  A  Diane Altkorn

(6/26-7/9)

 Michael Hawking/  Sub-I
   Shannon Martin

(7/10-7/23)

/Priya Mehta
 
  B David Tehrani/
  /Eric Swei
 
  C Anthony de la Pena  Psych intern
 
 
CARDIOLOGY
155Cardiology A  Marion Hofman-Bowman

(6/26-7/9)

 Justin Porter/ Brooke Scheidemantle/
188-HART  Corey Tabit

(7/10-7/23)

/Chris Frohne /Murtaza Bharmal
 
Sub-I
  B  Karima Addetia

(6/26-7/9)

 Amulya Gampa/ Chris Miller/
   Cevher Ozcan

(7/10-7/9)

/Mike Cheng /Steve Mazzone
 
  C  Marion Hofman-Bowman

(6/26-7/9)

 Keely Browning/ Hannah Wey/
   Corey Tabit

(7/10-7/23)

/Raffi Hagopian /Anthony Serritella
 
  D  Karima Addetia

(6/26-7/9)

 Grace Koo/ Michael Maranzano/
   Cevher Ozcan

(7/10-7/23)

/Alex Marginean /Austin Lin
 
  Night Float  Parita Patel/ Neal Klauer/
  /Tom Couri /Hannah Wey
 
 
CCU
188-RCCU
 
  A  John Blair (6/26-7/23)  Charlie Muller/ Sujay Paknikar/
   Sandeep Nathan (6/26-7/23) /Eisha Wali /Nicholas Feinberg
Jonathan Paul (6/26-7/23)
Atman Shah (6/26-7/23)
 
  B Linda Lee/ ER: Saad Siddiqui/
  /Andre Davies /ER: Christopher Harris
  C Mark Belkin/ Steve Mazzone/
  /Noa Cleveland /Greg Ingolia
 
  Day Float  Albert Lee/
  /Greg Haman
 
  Night Float Priya Mehta/
  /Lauren Feld
 
ONCOLOGY
Housestaff Solid Onc – Team A  Walter Stadler

(6/26-7/9)

 Caitlyn Plonka/  Ariel Halper-Stromberg/
188-HONC  Jason Luke

(7/10-7/23)

/Michael Cui /Charles Oshinsky
 
  Liquid Onc – Team B  ?? Curren (6/26-7/9) Elizabeth Munroe/ Sean Wu/
   Sonali Smith (7/10-7/23)/ /Obada Shamaa /Anthony Kanelidis
Richard Larson (7/10-7/23)
 
  Solid Onc – Team C  Walter Stadler

(6/26-7/9)

Noura Choudhury/ Wenfei Wang/
   Jason Luke (7/10-7/23) /Felipe Fernandez del Castillo /Bonnie Diep
 
  Liquid Onc – Team D  ?? Curren (6/26-7/9) Raffi Hagopian/ Shruti Mishra/
   Sonali Smith (7/10-7/23)/ /Kendall Kling /Michael Maranzano
   Richard Larson (7/10-7/23)
  Night Float Jerry Nnanabu/
  /Rene Bermea
MEDICAL INTENSIVE CARE UNIT
Medical ICU A  Babak Mokhleshi

(6/26-7/9)

 Michael Cui/  Tom Yates/
188-MICU  Imre Noth (7/10-7/23)  /Sarah Gray /Betty Li
 
  Kate Reimer
  B  Ted Naureckas (6/26-7/9) Steve Pearson ER: Joe Tarran
   Ayodeji Adegunsoye

(7/10-7/23)

  Elizabeth Donnelly
 
  C  Babak Mokhleshi

(6/26-7/9)

 Greg Haman/ Brian Labadie/
   Imre Noth (7/10-7/23) /Marie McKinnon /Edward Chen
 
   Katie Pollard/
/Rebecca Ortiz Worthington
  D  Ted Naureckas (6/26-7/9) Dani Stahlbaum/  Anesth: Brady Still/
   Ayodeji Adegunsoye (7/10-7/23) /Zach Lonjers Anesth: Vivian Choi
   Kent Brummel
 
  Dayfloat  ER: Michael Ernst/
  /ER: Josh Wunder
 
  Night float  Sam Catlett/  Hannah Roth/
  /David Tehrani /Athalia Pyzer
 
 
Proc. Service  Ayodeji Adegunsoye (6/26-7/9)
   Catherine Bonham (7/10-7/23)
updated: 6/13/17